english-for-flights

Подорожуємо літаком комфортно та впевнено

Подорожі…подорожі…подорожі… Довгоочікуваний літній відпочинок чи подорож в теплі країни взимку, бізнес-візит чи візит з приводу святкування весілля вашої кузини за тисячі кілометрів – завжди хочеться подолати відстань до омріяного пункту призначення з комфортом. Саме тому більшість з нас обирає сьогодні ідеально зручний та найбезпечніший шлях – подорож літаком.

Та перш ніж зайняти омріяне місце в літаку біля вікна (window seat), вам потрібно провести певний час в аеропорті, проходячи процедуру реєстрації, блукаючи привабливими вітринами дьюті фрі або ж очікуючи затриманого рейсу в переповненій залі очікування. У вас не виникне ніяких труднощів, якщо ви вилітаєте з власної країни. Але як подолати цей стресовий досвід, якщо ви знаходитесь в аеропортах інших країн? Звичайно тут вам як ніколи стануть у нагоді ваші знання, отримані в улюбленій школі Broadway English School.

Саме тому ми пропонуємо вам тематичний вокабуляр, укладений BBC, який стане незамінним під час авіаподорожі. Завантажуйте його на свої гаджети та насолоджуйтесь подорожжю!

Відтак, почнемо.

Отже, ви потрапляєте в незнайомий для вас аеропорт, в якому дуже важко зорієнтуватись на величезній  території. Куди йти? Де знаходиться вихід на посадку? Ознайомтесь з англійськими назвами частин аеропорту, щоб ви гордо могли запитати про їхнє місце розташування і не спізнитись на посадку.

а duty-free shоp – дьюті фрі
а dеpаrturе lоungе – зал очікування
а gаtе – вихід (на посадку в літак)
а runwаy – злітно-посадочна смуга
а cоntrоl tоwer – диспетчерська вишка

Звичайно, вам доведеться контактувати в працівниками аеропорту та бортовою командою. Тому нагадуємо вам основні назви професій.

the cabin crew (flight attendant) – бортпровідник
a pilot — пілот
a baggage handler – оператор по обробці багажу
an immigration officer – працівник еміграційної служби
a customs officer – митник

І ще трішки корисних слів, які не будуть складними у запам’ятовуванні, якщо ви завантажите  їх на свій смартфон і час від часу будете переглядати, готуючись до омріяної поїздки.

 a cockpit – кабіна пілота
a galley  — кухня на борту літака
a trolley – візок на коліщатках
a seatbelt – пасок безпеки
an overhead locker – багажна полиця
a tray-table – столик-піднос
an oxygen mask – киснева маска
hand luggage (uncountable) – ручна поклажа
checked baggage/luggage (uncountable) – зареєстрований багаж

Не словом, а ділом! Ознайомтеся з базовими дієсловами, які обов’язково  стануть у нагоді під час подорожі вашої мрії.

to check in — зареєструватися
to board/to embark – здійснити посадку (на літак)
to disembark – здійснити висадку (з літака)
to take off — злетіти
to taxi — рулити
to cruise – літати на крейсерському режимі
to land — приземлятись
to fasten/unfasten a seatbelt – пристебнути/розстебнути пасок безпеки
to approach (the runway) — наближатись до злітної смуги
to declare – задекларувати

Якщо ви досі не вибрались зі спекотного Києва чи не отримали запрошення на весілля в екзотичні країни; якщо вам нічим розважити себе в годинних заторах дорогою на роботу, пропонуємо послухати BBC сітком Cabin Pressure про пригоди екіпажу одного літака. Приємний голос Бенедикта Камбертетча, відмінний гумор та розважливі діалоги допоможуть вам пережити очікування бажаної подорожі. А найголовніше – ви зможете детальніше ознайомитись з лексикою, пов’язаною з подорожжю літаком. Приєднуйтесь до фан-сторінки сіткому, смійтесь та вивчайте англійську:

http://www.cabinpressurefans.co.uk